Ana Sayfa Mobil Apple, 3 Adet Yeni 5G iPhone Tanıtacak

Apple, 3 Adet Yeni 5G iPhone Tanıtacak

Yazar: Kağan Arcael
5G iPhone

GMS operatörleri, 5G veri teknolojisini yaymaya başladıkça, Apple gibi büyük şirketler de 5G iPhone gibi modelleri çıkartmaya başlıyor.

Hatırlarsınız; Samsung, 2019 içerisinde tanıttığı Galaxy S10 modelinde 5G veri sistemine sahip özel bir adet model tanıtmıştı. Bu durumun üstüne Apple’ın 2020’de 5G uyumlu bir telefon çıkarması zaten bekleniyordu. Fakat yeni gelen raporlara göre Apple, tam 3 adet 5G destekleyen iPhone modeli piyasaya sürecek.

Siz de internet hız testi işleminizi speedcheck üzerinden gerçekleştirerek internet altyapınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Geçtiğimiz ay Apple Analisti Ming-Chi Kuo, gelecek yıl 5.4 inç ve 6.7 inç iPhone modellerinin 5G‘yi destekleyeceğini, üçüncüsünün ise biraz daha ucuz bir 6.1 inç iPhone XR devamı olacağını tahmin etmişti. Kuo şimdi yeni bir rapor yayınladı ve MacRumors bu öngörüyü revize ettiğini söyledi.

Bu yayınladığı yeni rapora göre her üç iPhone modeli de 5G’yi destekleyecek. Apple, Intel mobil modem şirketini satın alındıktan sonra 5G veri yapısına sahip iPhone’u geliştirmek için daha fazla kaynağa sahip olduğunu ve Android işletim sistemine sahip 5G telefonlarının fiyatının düşeceğini belirtti.

3 Adet 5G iPhone Modeli Piyasayı Karıştırabilir

Bununla birlikte Apple Analisti Ming-Chi Kuo’nun önceki raporunu, dünyanın en büyük telefon üreticilerinden olan Apple şirketinin, akıllı telefon modem sistemleri üreten şirketi Intel’den satın alması haberlerinin bir anda ortaya çıkması üzerine güncelledi.

Bu rapor güncellemesi, Apple’ın söz konusu şirketi 1 milyar dolara satın aldığını duyurmasından birkaç gün sonra gelirken MacRumors, şirketin Qualcomm‘dan ayrılmaya hazır olmadığını ve muhtemelen bir süre daha hazır olamayacağını dile getirdi. Kendi akıllı telefon modemlerini üretmek için Apple’ın en az 2021 yılına kadar beklemesi gerekeceğinin de altını çizdi.

Kuo, Android telefonların çoğunun 5G’nin 6 GHz sürümünü desteklediğini ancak daha fazla hız sunan mmWave sürümünü destekleyemeyeceğini beklediğini belirttiği cümlelerini de raporuna ekledi.

Anahtar nokta; Tüketicilerin, 2G’de 5G’nin gerekli fonksiyon olduğunu düşünecekleri gibi görünüyor. Bu nedenle, daha yüksek fiyatlardan satılacak iPhone modelleri, mobil operatörlerden ve tüketicilerin satın alma niyetinden daha fazla sübvansiyon kazanmak için 5G’yi desteklemek zorunda.

Temel olarak Analist Mig-Chi Kuo, Apple’ın müşterilerinden geniş bir şekilde yararlanmak isteyebileceğini iddia ediyor.

Bunlar da dikkatinizi çekebilir

Bir Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze, kullanım deneyiminizi geliştirmek için çerez sistemi kullanmaktadır. Eğer bir görüş belirtmezseniz kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Tamamına Göz At