Ana Sayfa İnceleme iPhone Xs ve iPhone Xs Max İncelemesi

iPhone Xs ve iPhone Xs Max İncelemesi

Yazar: Kağan Arcael

Çok kısa bir zaman önce dünyanın en büyük telefon üreticisi Apple, iPhone Xs ve iPhone Xs Max‘i tanıttı. Şimdi ise sıra incelemeye geldi.

Geçen sene Apple, iPhone 6 ve 7 gibi alışılagelmiş bir şekilde, zaten beklenen ve Apple hayranlarını şaşırtmayacak tasarıma sahip iPhone 8‘i duyurmuştu. Fakat Apple‘ın 10. yılı olması şerefine, geçen sene gerçekleştirilen lansmanda bir de iPhone X tanıtılmıştı.

iPhone X, gerek ekran ve gövde oranı, gerek Touch ID yerine Face ID kullanmasıyla ve gerek ise baştan sona yeniden tasarlanmış özgün çizgileri ile oldukça dikkat çekmişti. Kısacası tamamen yeni bir iPhone gibi görünüyordu. Bazılarımız alışılmış hatların dışına çıkıldığı için bir süre mutsuz olsak da bir süre sonra oldukça sevmiştik. Fakat Xs ve Xs Max bizi, şimdiye kadar çıkan her yeni “S” takılı modelin mutlu ettiği kadar mutlu edemedi.

iPhone Xs ve iPhone Xs Max Neden Bizi Mutlu Edemedi?

Çünkü tasarım tamamen aynı. Apple bu sene tanıttığı Xs ve Xs Max modellerinde hiçbir tasarım değişikliği gerçekleştirmemiş. Bu durum da Huawei’yi bir hayli mutlu etmiş olacak ki Huawei‘nin resmi Twitter hesabından şu şekilde bir açıklama yapıldı;

“Bazı şeyleri aynı bıraktığınız için teşekkür ederiz.”

Aynı tasarım konusu o kadar vahim ki; Kendi düşünceme göre iPhone X’in satışının durması, Apple’ın resmi sitesinden ve mağazalarda kaldırılmasının sebebi, tasarımlarının aynı olması yüzünden özellikle Apple Mağazaları’nda müşterilerin iPhone Xs modeline gitmeye çalışırken, aynı görünmesi yüzünden iPhone X’e gidebileceği endişesidir.

Kendi düşüncem şu şekilde; iPhone XS modellerinin her ikisi de eski “S” takılı iPhone’ların aksine, iPhone X için temel olarak yalnızca bazı konularda güncellemeler içeren, yeni modeller.

İşte Yeni İki Cihazın Özellikleri:

——————Apple iPhone XsApple iPhone Xs Max
Renk Seçenekleri:Altın, Uzay Grisi, GümüşAltın, Uzay Grisi, Gümüş
Kapasite Seçenekleri:64 GB – 256 GB – 512 GB64 GB – 256 GB – 512 GB
Ağırlık: 177 gram208 gram
Ekran Boyutu:5.8 inç6.5 inç
Çözünürlük: 2436 x 1125 piksel2688 x 1242 piksel
Kontrast Oranı: 1.000.000:11.000.000:1
Dayanıklılık Sertifikaları: 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP68 derecesi. (Suya ve toza dayanıklı.)60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP68 derecesi. (Suya ve toza dayanıklı.)
Çip: A12 BionicA12 Bionic
Kamera: 12 MP geniş açılı ve 12 MP telefoto çift kamera12 MP geniş açılı ve 12 MP telefoto çift kamera
İşletim Sistemi:iOS 12iOS 12Sıra puanlamaya geldi;

Bunlar da dikkatinizi çekebilir

1 yorum

UYGAR Kasım 12, 2018 - 1:14 pm

Max tam benlik ama ismini söylemek çok zor. Alsam mı almasam mı kararsızım şuanda.

Geri dön

Bir Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze, kullanım deneyiminizi geliştirmek için çerez sistemi kullanmaktadır. Eğer bir görüş belirtmezseniz kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Tamamına Göz At