Ana Sayfa Donanım Monster Abra v16.2 İncelemesi

Monster Abra v16.2 İncelemesi

Yazar: Eren Coşkun

Çoğunlukla iddialı reklamları ile tanılan Monster markasının yeni nesil işlemcili yeni modeli Monster Abra v16.2 incelemesi.

Yakın zamanda dünya devi yonga ve işlemci üreticisi Intel’in 9. nesil işlemcileri çıkartmasıyla birlikte Monster markası, Abra v16.2 modelinde bizlere Intel i7 9750H işlemci modelini sunuyor.

12 çekirdekli işlemci performansını yerinde veren ve gerek görsel, gerek ise video düzenlemesi yaparken, ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabiliyor.

Ayrıca içerisinde 2019 model Nvidia GTX 1050 bulunduruyor. Yani bu ekran kartı 1050 Ti performansında ancak 3 GB modeli ile sizlere sunuluyor ki çoğu oyunda isteklerinizi rahat rahat karşılayabiliyor.

Bildiğiniz üzere Monster firması sizlere cihazın bellek kapasitesini ve depolamasını gibi şeyleri değiştirebilme şansı veriyor. Yükseltme işlemleri bu sayede oldukça basit bir şekilde halledilmiş oluyor.

Monster Abra v16.2 İnelemesi ve Özellikleri:

İşlemci:Intel Core i7 9750H (12M Cache, 4.50 GHz’ye kadar işlemci hızı)
Ekran Kartı:Nvidia GTX 1050 (3 GB)
Bellek:8 GB (2666 Mhz – DDR4)
Depolama:Samsung 256 GB M.2 SSD Sata 3 (Okuma: 560 MB/s – Yazma: 510 MB/s)
Ekran:15.6 inç (Full HD, IPS panel)
Klavye:Tek noktalı RGB klavye
Soğutma:CPU ve GPU için ayrı, birer adet soğutma

FN Tuşları ve Klavye Kısa Yolları

Fazlasıyla yeterli ve yerinde olacak gerekli multimedya tuşları eklenmiş. Durdur/Başlat, TouchPad kapat/aç, Kamera aç/kapat, Ses aç/kapat, Ekranı direkt kapat/aç, Sessiz Mod, Uçak Modu, Uyku, Ekran paylaşımı ve parlaklık kontrolü mevcut.

Ayrıca yukarıdaki çift soğutma sisteminden şöyle bahsedeyim; Sağda ve solda olmak üzere 2 adet performanslı fan bulunmakta. Bunlardan birisi işlemci için ayrı bakır borularla soğutuluyor. Diğeri ise ekran kartı için farklı bakır borularla soğutuluyor.

Ayrıca Monster, size bu Laptopta harddisk veya SSD takviyesi yapabilmeniz için bir adet fazladan M2 SSD yuvası ve Sata yuvası bulunmakta. Ancak cihazda CD okuyucu girişi bulunmuyor.

Tam performans için Type – C girişi de bulunuyor. Bunun dışında 1 adet 3.1 GEN 1, 1 adet USB 3.1, 1 adet USB 2.0, 1 adet 3.1 Type – C olmak üzere 4 adet USB girişi bulunmakta. Üzerinde ek olarak Gigabit Ethernet portu, Mini-Display portu, HDMI, 1 adet şarj portu ve 1 adet SD Kart okuyucu bulunmakta.

Malzeme kalitesi olarak ekranda ve klavye bölümünde metal alt kasada havalandırmayı iyileştirmek için kaliteli plastik malzeme kullanılmış.

Ayrıca Monster firmasının size sağlayacağı en güzel kolaylık ise bilgisayara zarar vermediğiniz müddetçe istediğiniz kadar bellek yükseltmesi yapabiliyorsunuz. Ancak laptopta maksimum 32 GB bellek desteği bulunmakta. Ancak ekran kartını istediğiniz zaman değiştiremiyorsunuz.

Monster Abra v16.2 modelinde hem oyun oynayıp, hem de işlerinizi rahat bir biçimde halledebiliyorsunuz.

Üst seviye grafiklere sahip Forza Horizon 4‘ü bile neredeyse “Yüksek” ayarlarda oynatabilecek bir özelliğe sahip olan bu cihazın, Monster’ın kendi internet sayfasından Abra v16.2 modelini aratarak bu incelemeyi hazırladığımız zaman 5.399 TLye istediğiniz gibi özelleştirip satın alabilirsiniz.

Tabii özelleştirmeler için fiyat farkı ufak bir şekilde ekleniyor.

Monster Abra v16.2 Değerlendirme ve Puanlaması:

Bunlar da dikkatinizi çekebilir

Bir Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze, kullanım deneyiminizi geliştirmek için çerez sistemi kullanmaktadır. Eğer bir görüş belirtmezseniz kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Tamamına Göz At