Tenet Filmi Ucu Açık Şekilde Ertelendi

Yazar: Kağan ARCAEL
Tenet filmi

Tenet filmi, sinema endüstrisinin tiyatrolara dönüşünü başlatan film olması gerekiyordu ancak Warner Bros. filmi süresiz olarak erteledi.

Warner Bros’un Başkanı Toby Emmerich, Variety’ye yaptığı bir açıklamada şunları söyledi;

“Christopher Nolan’ın tamamen orijinal ve akıllara durgunluk verecek filmi Tenet için yeni bir 2020 çıkış tarihini paylaşmayı planlıyoruz.”

Warner Bros Başkanı Toby Emmerich
İlginizi Çekebilir:  iOS 14 Public Beta 2 İncelemesi ve Kullanıcı Deneyimi

Tenet Filmi Normalde Ne Zaman Çıkacaktı?

Tenet’in normal şartlara ve dünyayı çok farklı bir boyuta sürükleyen COVID-19 pandemisinin yaşanmadığı bir senaryo içerisinde 17 Temmuz 2020’de vizyone girmesi planlanıyordu. Fakat pandemi ve oluşturduğu riskler dolayısı ile film ilk etapta 31 Temmuz 2020’ye ertelendi.

Daha sonra COVID-19 tehlikesinin bütün dünyada henüz yeterince frenlenememesi dolayısı ile Warner Bros., Tenet filmi için yeni bir tarih belirlemek zorunda kaldı. Film, ikinci erteleme sonrasında 12 Ağustos 2020 tarihinde vizyone girmek üzere planlanmıştı.

Tenet gecikmelerinin bu turunda en ilginç olan şey, Warner Bros.’un filmin küresel çapta nasıl davrandığına ilişkin uyarısını değiştirmesidir. Başkan Emmerich, Variety’ye bir stüdyoda verdiği röportajında Tenet’in geleneksel bir küresel gün ve tarih sürümü gibi bir vizyon tarzının olamayacağını ve yaklaşan pazarlama ve dağıtım planlarında bu filmi adım adım dünyada vizyona sokacağını söyledi.

Bu söylemin anlamı ise Asya gibi önde gelen pazarlar da dahil olmak üzere dünya çapında tiyatroların yeniden açılmaya başlaması ile birlikte Tenet filminin vizyone girmesinin planlandığı görülüyor.

Warner Bros.’un Tenet’i yalnızca dijital olarak yayınlanan bir başlığa taşımakla ilgilenmediği de giderek daha açık hale geliyor. Dünyaca ünlü stüdyo ve distrübitör Warner Bros., Universal ve Disney şirketlerinin bir kısmının, teatral dijital sürümünden hariç tutacağını açıkça belirtiyor.

Ya belirli bir ücret karşılığında isteğe bağlı birinci sınıf video platformları aracılığıyla ya da yalnızca akış hizmetlerinde yayınlanacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy Note 20 Hakkındaki En Detaylı Sızıntı

Öyleyse Warner Bros. Tenet filmi için kesinlikle dijital platformda yayınlamama kararını çoktan aldı. Christopher Nolan filmleri gişede son derece iyi bir performans sergiliyor ve Tenet, pandemi olmayan zamanlarda kolayca 1 milyar doları geçebilecek bir film.

Warner Bros. hala Tenet’in stüdyo için yüksek bir gelir kaynağı üretebileceğini düşünüyor ve yöneticiler, tiyatro deneyimine sadık bir inancı olan Nolan’ı mutlu ediyor.

Önerilen Haberler

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Eğer bu konuda hiçbir seçeneğe tıklamazsanız, kabul ettiğinizi varsayacağız. KABUL ET Ayrıntıları oku