Ana Sayfa Giyilebilir Xiaomi Mi Band 4 İncelemesi ve Kullanım Deneyimi

Xiaomi Mi Band 4 İncelemesi ve Kullanım Deneyimi

Yazar: Kağan Arcael

Tam bir fiyat ve performans verimi sağlayan ve eski modelleri çok sevilen yeni akıllı bileklik Xiaomi Mi Band 4 incelemesi ile karşınızdayız.

Eğer spor ve sağlıklı yaşam ile içli dışı biriyseniz, sağlık davranışınızı değiştirmek, daha fazla yürümeyi hatırlamak, ne sıklıkta egzersiz yaptığınızı izlemek ya da ne zaman ve ne kadar süre en sert şekilde spor yaptığınızı öğrenmek istiyorsanız; Bu ürün tam da size göre.

Giyilebilir teknoloji ürünleri pazarı seçeneklerle doludur. Ancak Xiaomi’nin en son ürünü olan Mi Band 4’den daha uygun fiyatlı bir ürün bulmak neredeyse imkansız.

Xiaomi Mi Band 4‘te birçok kişinin hoşuna gidebilecek birçok özellik var. İndirimsiz fiyatı 300 TL olan bu su geçirmez, kalp atış hızı monitörü, egzersiz izleme, metin ve arama bildirimleri, GPS bulucu, uyku izleme ve etkileyici bir batarya ömrü olan bir spor ve sağlıklı yaşam takipçisi bileklik, bu kadar düşük bir ücrete rağmen, bu kadar özelliğe sahip olmasının yanı sıra ortalama 14 gün batarya ömrü ile herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Mi Band 4 Ekran Özellikleri ve Ekran Kontrolleri

Monokrom, yani sadece siyah ve beyaz bir ekrana sahip eski model olan Mi Band 3 ile karşılaştırıldığında, Mi Band 4, 400 nit gibi zirve bir parlaklığa sahip, 0,95 inç ve tam renkli OLED dokunmatik ekrana sahip.

Renkli ve canlı ekran içerisinden, müzik kontrolü, alarmlar, egzersiz izleme modları veya ayarlar menü seçeneklerine göz atmak için hızlıca yukarı, aşağıya, sağa ve sola kaydırmalara yanıt veriyor ve böylece menüler arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Mi Band 4‘ün ekranı sürekli açık kalmıyor. Kolunuzu, saati yüzünüze çevirir gibi kaldırdığınız zaman bilekliğin ekranı açılıyor. Ekranı uyandırma seçeneği her seferinde sorunsuz ve gayet başarılı çalışıyor. Ayrıca bu özellik için “Gece uyandırma” seçeneği mevcut. Bu özellik sayesinde istediğiniz saatler arasında, otomatik uyandırma sistemini devre dışı bırakabiliyor ve örneğin uyuyorken aniden bir ışık ile karşı karşıya kalmıyorsunuz.

Mi Band 4‘ün en iyi özelliklerinden biri, hiç şüphesizdir ki batarya ömrü. Bilekliği iki hafta boyunca bileğimden çıkartmadım ve tüm bu kullanım boyunca sadece 13. günde şarj etmem gerekti. Fakat bilekliği şarja taktığım gün, cihazın şarjı %15 durumundaydı. Tahminimce 1 ile 1.5 gün daha çalışabilirdi.

Xiaomi Mi Band 4‘ün antrenmanlarınızı izlemesini sağlamak için, başlamak için elle “Başladım” komutunu vermeniz gerekir. Mi Band 4, bir egzersize başlama potansiyeli olarak kalp atışlarındaki ani yükselmeleri otomatik olarak algılamıyor. Ayrıca sporunuz bitince manuel olarak durdurmanız gerekiyor. Bu durum ise kullanımı spor için biraz kötüleştiriyor.

Adım sayma sisteminde yaşadığım ufak bir problem var. İşe giderken ve evime dönerken servis kullanan biriyim. Serviste, aracın sarsıntıları sırasında, yoldayken uyumama, yani kolumu kesin olarak hiç hareket ettirmememe rağmen adım sayıyor ve bazen günlük belirlediğim adım hedefimi aştığım bile oluyor. Bu durum, benim için adım sayma sistemine çok güvenmemek gerektiğini gösteren bir deneyim.

Xiaomi Mi Band 4 Uyku İzleme Sistemi

Mi Band 4 uyku izleme olanağı sunsa da, tahminlerin her zaman doğru görünmediğini tespit ettim. Çoğu gün, uyanıp sabaha yatakta 10, 15 dakika boyunca uzanarak başlıyorum ve Mi Band kalkıp banyoya girene kadar beni “uyanık” olarak algılayamıyordu.

Mi Band 4’ün mükemmel bir fitness takipçisi olduğunu söyleyebilirim. Ucuz, takması kolay, oldukça sağduyulu, hafif ve standart 500 TL ile 600 TL arasında seyreden diğer fitness takipçisi cihazların fiyatının yarısından daha düşük bir fiyata sahip olmasına rağmen onların yapabileceği her şeyi yapıyor.

Bunlar da dikkatinizi çekebilir

1 yorum

Mahmut Temmuz 29, 2019 - 6:21 am

Almayı düşünüyordum. Çok faydalı oldu benim için teşekkür ederim.

Geri dön

Bir Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze, kullanım deneyiminizi geliştirmek için çerez sistemi kullanmaktadır. Eğer bir görüş belirtmezseniz kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Tamamına Göz At