Xiaomi Mi Box S 4K Satın Alınmaya Değer mi?

Yazar: Eren Coşkun
Xiaomi Mi Box 4K

Akıllı televizyon almak istediğiniz zaman sizlere fazlasıyla yüksek fiyatlar çıkabiliyor. Bunun yerine TV Box ile birlikte televizyonu akıllı yapmak mantıklı bir seçenek midir bunu değerlendiriyoruz.

Her insan köşesine geçip televizyondan YouTube’de veya herhangi bir internet kaynağı üzerinden dizi izlemek isteyebilirsiniz. Bunun için akıllı televizyonlara fazlasıyla para verip veya daha akıllı özelliği tam olarak gelişmemiş televizyon satın aldığınızda uzun süre kullanmadan sistem yavaşlığından sıkılmaya başlayacaksınız. Bunun yerine farklı bir Android TV Box ile birlikte işlerinizi fazlasıyla kolaylaştırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Bilgisayar Toplamak İsteyenlere Güzel ve Yardımcı Öneriler

Android TV Box Sizin Nerede İşinize Yarayabilir?

Android TV Box televizyonunuza bağlandıktan sonra kolay bir şekilde televizyonunuzu akıllı televizyona çeviriyor. Bu sayede TV Box’un kalitesine göre işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapıp kolaylıkla dizi, film ve benzeri şeyleri izleme moduna geçebiliyorsunuz. Ayrıca fiyatlandırma olarak hesaplarsak size güzel bir şekilde fiyat performans sağlayan bir sistem olabilir.

Ortalama 850 TL – 900 TL fiyat bandında 32 inç bir televizyon alarak, yanına da 400 TL’ye Xiaomi markasının TV Box’unu alarak kolay bir şekilde 1.250 TL – 1.300 TL gibi bir fiyata odanıza akıllı bir televizyon almış oluyorsunuz. 1.250 TL – 1.300 TL civarında olan televizyonların akıllı televizyon sistemleri de olabiliyor. Ancak bu televizyonlarda Android olduğundan içlerindeki sistem harici bir TV Box kadar seri çalışmayabiliyor.

Android TV Box’un Artıları ve Eksileri

Tabii ki her şeyin iyi ve kötü yönü olduğu gibi bu sistemlerin de artıları ve eksileri var.

Artı yönlerini listeleyecek olursak;

  • Ucuz akıllı televizyonlara göre daha hızlı ve seri çalışması.
  • İçerisine kumandayla oynanabilen veya kontrolcü yardımıyla oynanabilen oyunlar yüklenebilmesi.
  • Fiyat performans olarak bakıldığı zaman gerçekten işinin karşılığını veriyor.
  • Kumandasından çoğu uygulamaya kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Eksi yönlerinden bahsedecek olursak;

  • Fazladan farklı bir kumanda kullanılması.
  • Android tabanlı olduğundan zaman zaman çökmeler meydana geliyor, ancak kolaylıkla çözülüyor.
  • RAM kapasitesinden dolayı uzun süreli kullanımda RAM dolduğunda geç tepki verebiliyor.
  • .APK olarak harici uygulamaları yüklemede bazen sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Uygun fiyatlı bir akıllı televizyon sistemi kurulması istendiği zaman Xiaomi’nin Android TV Box’u satın alınmaya değer. Ancak pahalı bir akıllı televizyon alıyorsanız ve bilindik markalar üzerinden satın alım yapıyorsanız TV Box’a ihtiyacınız olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşin fiyat ve performansını düşündüğünüz zaman Full HD bir televizyon ile birlikte TV Box almak size daha satın alım konusunda çok kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır.

Önerilen Haberler

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Eğer bu konuda hiçbir seçeneğe tıklamazsanız, kabul ettiğinizi varsayacağız. KABUL ET Ayrıntıları oku