Yaklaşan Nintendo Direct Mini Lansmanı Nasıl İzlenir?

Yazar: Kağan ARCAEL
Nintendo Switch

Uzun zaman sonra, özellikle son dönemde adından sıkça bahsettiren ve büyük ilgi çeken Nintendo lansmanı ne zaman ve nasıl izlenir?

Nintendo duyurularının neredeyse tamamı, son aylarda bütün dünyada etkisini gösteren ve küçük veya büyük bütün şirketlerin çalışma düzenini değiştirmek zorunda bırakan COVIC-19 sebebi ile bu günlerde Nintendo Direct videoları aracılığıyla yapılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Rogue Legacy 2 Erken Erişim Lansmanı 1 Ay Ertelendi

Nintendo Tarafından, Konuyla İlgili Atılan Tweet

Nintendo lansmanı ile ilgili resmi Twitter hesabından bir tweet atıldı. Bu tweet içerisinde bulunan açıklama, bütün dünya çapında oldukça ilgi çeken ve hatırısayılır satış rakamlarına ulaşan Nintendo Switch ve bu platforma uygun bazı oyunlara yapılan güncellemeler ile olacağını belirtiyor.

20 Temmuz 2020 tarihinde, geliştirme ve yayıncılık ortaklarımızdan başlıklara odaklanan ilk #NintendoDirect Mini: Partner Showcase‘i tanıtacağız. Daha önce duyurulmuş olan #NintendoSwitch oyunlarının küçük bir ksımı için ise birkaç güncellemeyi paylaşacağız. İlgili videonun tamamına sabah 7 PT’de göz atabilirsiniz.

Nintendo of America Resmi Twitter Hesabı

En eski oyunseverlerin de bildiği dev marka Nintendo, hem mobil, hem de sabit olarak kullanılabilen oyun konsolu ve bu oyun konsolunda bulunan oyunlar hakkında bir güncelleme yapacağını, yukarıda bulunan tweet’te de belirtiyor.

Söz konusu Nintendo lansmanı yoğun ilgi ile bekleniyor gibi görünüyor. Çünkü resmi twitter hesabından yapılan bu açıklama yaklaşık 40.000 kişi tarafından beğenilmiş ve 16.500 kişi tarafından da retweet’lenmiş, yani tekrar paylaşılmış durumda.

İlginizi Çekebilir:  Rogue Legacy 2 Erken Erişim Lansmanı 1 Ay Ertelendi

Bilmeyenler İçin Nintendo Switch

Nintendo Switch, 3 Mart 2017 tarihinde çıkan, hem mobil, hem de sabit bir oyun konsolu olarak kullanılabilen ve oyun konsolu sektörüne büyük bir yenilik getiren, bu sayede ise oldukça ilgi gören, Playstation ve Xbox rakibi bir oyun konsoludur.

Bu oyun konsolunun, bu denli ilgi görmesinin mobil ve sabit kullanım sebepleri dışında boyutuna ve fiyatına göre çok güçlü bir cihaz olmasıdır.

Yaklaşan Nintendo lansmanını izlemek için ise Nintendo’nun resmi YouTube kanalını takip edebilirsiniz.

Önerilen Haberler

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Eğer bu konuda hiçbir seçeneğe tıklamazsanız, kabul ettiğinizi varsayacağız. KABUL ET Ayrıntıları oku